Zviedrija

Zviedrija pārskatīs koronavīrusa vakcinācijas shēmu

Zviedrija ir paziņojusi, ka visu pieaugušo vakcinēšana pret Covid-19 prasīs “mazliet ilgāku laiku”, nekā prognozēts, un vairs neplāno sasniegt iepriekš noteikto Jāņu mērķi vakcīnu piegāžu izmaiņu dēļ.

Zviedrijas kopējais pieaugušo iedzīvotāju skaits ir aptuveni 8,2 miljoni cilvēku, un sākotnējais mērķis bija piedāvāt Covid-19 vakcināciju visiem pieaugušajiem, kā arī bērniem riska grupās 2021. gada pirmajos sešos mēnešos.

“Paies mazliet ilgāks laiks, pirms visi būs pilnībā vakcinēti, bet varbūt pieci miljoni tiks pilnībā vakcinēti gada pirmajā pusē,” Bergstrēms sacīja SVT Helgstudion programmai.

Šajā jaunajā prognozē tiek pieņemts, ka pašlaik plānotās vakcīnu piegādes Zviedrijai turpināsies, kā paredzēts. Tas notiek pēc tam, kad Zviedrijas Sabiedrības veselības aģentūra koriģēja prognozētās vakcīnu piegādes pirmajos sešos mēnešos.

 Decembrī aģentūra paredzēja, ka reģioni līdz 2020. gada jūnijam saņems 17,4 miljonus vakcīnu devu, taču šis skaitlis tagad ir 12,5 miljoni. Daži reģioni jau bija izteikuši šaubas, vai viņi sasniegs jūnija mērķi.

Stokholma februārī pārcēla savu mērķi par dažām nedēļām ar mērķi līdz jūlija vidum vakcinēt visus atbilstošos Stokholmas iedzīvotājus, un Zviedrijas pašvaldību un reģionu organizācija SKR ir paziņojusi, ka mērķis vakcinēt 80 procentus no 70 gadu vecuma cilvēkiem visā valstī līdz aprīļa beigām tagad izskatās grūti sasniedzams.

Līdz šim nedaudz vairāk nekā vienam miljonam zviedru jeb 12 procentiem pieaugušo iedzīvotāju ir bijusi pirmā deva kopš programmas sākuma tieši pēc Ziemassvētkiem. Vecāka gadagājuma cilvēku vidū 84 procenti no visiem vecākiem par 90 gadiem un 66 procenti no 80 gadu vecuma ir saņēmuši vismaz vienu vakcīnas devu.

Visi Zviedrijas reģioni tagad ir uzsākuši otro vakcinācijas posmu. Pirmajā fāzē vakcīnas Covid-19 tika piedāvātas vecāka gadagājuma cilvēkiem aprūpes namu iemītniekiem un vecāka gadagājuma cilvēkiem, kuri saņem aprūpi mājās, kā arī veselības aprūpes darbiniekiem, kas ir ciešā kontaktā ar šiem cilvēkiem.

Otrajā posmā ietilpst visi pieaugušie, kas vecāki par 65 gadiem, sākot ar vecāko. Šajā grupā ietilpst arī cilvēki noteiktās riska grupās un veselības aprūpes darbinieki, kuriem otrajā posmā ir ciešs kontakts ar citiem.

Scroll to top